طراحی آنلاین لیبل

در وهله اول به این سوال میپردازیم که لیبل چیست و چه کاربردهایی دارد؟ تکه‌ای کاغذ یا پلیمر یا حتی فلز میباشد که میتواند حاوی اطلاعات مختصری راجع به محصول موردنظر را روی آن پیدا کرد. عموما اطلاعاتی نظیر اسم، آدرس، مشخصات فنی و غیره را میتوان روی لیبل‌ها دید. موارد مصرفی لیبل‌ها بسیار گوناگون است و میتوان به برخی از آنها مانند شناسایی محصول، تگ‌های نام و نام خانوادگی، تبلیغات و غیره اشاره کرد. لیبل‌ها از مواد اولیه گوناگونی ساخته میشوند. لیبل‌های کاغذی، لیبل فلزی، لیبل حرارتی، شبرنگ، خرد شونده و یا لیبل گچی و لیبل‌های پی وی سی از انواع آنها هستند.

 

لیبل‌های فلزی غالبا روی محصولاتی با ماهیت فلزی به کار میروند. این نوع لیبل ها مقاومت بسیار خوبی در برابر گرما، رطوبت و نور خوردشید از خود نشان میدهند و در محیط‌های شیمیایی و اسیدی ماندگاری طولانی‌تری نسبت به انواع دیگر لیبل‌ها دارند. لیبل های فلزی عمدتا از آلومینیوم یا فولاد ضد زنگ ساخته میشوند و رویه آنها از ریبون زرین است که باعث میشود بارکد یا اطلاعات نوشته شده به هیچ وجه پاک نشود و حتی قابلیت شستشو را نیز به آن میدهد.

طراحی و چاپ لیبل

طراحی و چاپ لیبل محصولات، شروع کار برای طراحی بسته بندی محصول است. طراحی لیبل منحصر به فرد و تاثیر گذار نیز به همین صورت است. اولین چیزی که در بسته بندی محصولات به چشم میخورد لیبل آن است و به نوعی مشخصه آن محصول به شمار می آید.

این روزها نقش لیبل بر روی یک محصول نقش بسیار پررنگی است. زیرا همین لیبل به ظاهر کوچک وجه تمایز آن محصول با دیگر محصولات موجود در بازار است. طراحی لیبل های خلاقانه و منحصر به فرد یکی از مهمترین عناصر بسته بندی میباشد و هدف ان از لحاظ روابط عمومی جذب مخاطب و جلب توجه بازار است. در طراحی لیبل باید شکلی مناسب از محصول را به نمایش گذاشت و همچنین بایستی دانش مناسبی از محصول را در اختیار مخاطب و مشتریان گذاشت.

نرم افزار طراحی آنلاین لیبل

طراحی آنلاین لیبل با برخورداری از انواع نمونه لیبل، این امکان را به شما می دهد که بتوانید لیبل موردنظر خودتان را به صورت آنلاین طراحی کنید. در واقع برنامه طراحی آنلاین لیبل نرم افزار جالب و پر کاربردی است که با در اختیار داشتن انواع قالب لیبل، طراحی برچسب یا لیبل را به ساده ترین روش ممکن برایتان امکانپذیر می کند.